Droonifiltrite tutvustus - koostas Lisa Sihlberg

2021-05-28

Elusloodust jäädvustava fotograafi ja filmitegijana on droon minu pidevaks kaaslaseks kõigi minu ekspeditsioonidel – Arktika põhjaosast troopiliste vihmametsadeni. Võttepaiga valgusolud muutuvad pidevalt ning seetõttu võtan ma alati oma drooni jaoks kaasa NiSi hallfiltrid vahemikus ND4 kuni ND32. Lubage mul jagada teile juhiseid, kuidas saate drooniga jäädvustada veel paremaid fotosid ja videolõike, kasutades filtreid.

Islandil toimunud ekspeditsiooni käigus ründas minu drooni kaaren (muretsemiseks pole põhjust, linnuga on kõik korras). Samamoodi on tänu objektiivi ees olnud filtrile korras ka minu drooni objektiiv. Droonide puhul on filtrite kasutamiseks veel palju teisi põhjuseid, seega alustame põhitõdedest.


NISI ND IR 16

 

NiSi hallfiltrid

Nagu eelnevalt mainitud, kasutan ma kõige sagedamini NiSi hallfiltreid. Neid on valikus mitu erinevat versiooni, nagu näiteks ND4, ND8, ND16, ND32 jne, ning nende abil saab reguleerida kaamera sensorile langeva valguse hulka. Kuigi ma soovitaks jäädvustusi teha varahommikul või õhtul, et saaksite kujutiste jaoks kõige sujuvama valguse, on need filtrid väga kasulikud, kui pildistate või filmite ereda päevavalguse käes või jäädvustate päikesetõuse ja -loojanguid, soovimata jäädvustust üle säritada.


NISI ND IR 8

 

Kuidas need toimivad?

Need toimivad järgmiselt: filter ND8 laseb objektiivile langevast valgusest läbi 1/8, samas kui ND16 1/16 jne. Särituse mõttes tähendab see, et ND8 tagab kolm astet madalama ja ND16 neli astet madalama särituse. Seetõttu annab hallfiltri kasutamine ka rohkem vabadust, et saaksite parimate tulemuste saavutamiseks katsetada erinevaid säriaja ja ava kombinatsioone.


NISI ND IR 16

 

Säriaeg

Videoid filmides on sujuvate stseenide saavutamiseks parim säriaeg 1/50. Teisisõnu on tegemist ideaalse olukorraga hallfiltri kasutamiseks, et saaksite jäädvustada sellise madala säriajaga isegi siis, kui tegutsete ereda päevavalguse käes.


NISI ND IR 8

 

Ümmargused polarisatsioonifiltrid (CPL)

Kui teile meeldib jäädvustada ehitisi või veepindu, on abiks NiSi polarisatsioonifilter (CPL), mis aitab vähendada metalli-, klaasi- ja veepinna peegeldusi. See filter on saadaval ka kombineeritud CPL/ND filtrina, mis vähendab samaaegselt peegeldusi ning läätsele langeva valguse hulka.


NISI CP-L

 

UV-filter

Veel üheks filtriks, mida ma väga soovitan, on NiSi UV filter, mis on suurepärane suurema kontrasti ja sügavamate värvide saavutamiseks. See on vajalik toode kõigile, kes jäädvustavad maastikku!


NISI NC UV

 

See on kogu info! Lühitutvustus NiSi filtrite imelisse maailma. Ma loodan, et see andis teile veidi selgust filtrite osas ja et nüüd olete valmis jäädvustama oma drooniga veelgi kvaliteetsemaid video- ning pildikaadreid. Õnn kaasa ja mis veelgi olulisem – nautige!

Lugupidamisega
Lisa Sihlberg – elusloodust jäädvustav fotograaf, filmitegija ja sisulooja

Foto: Andres Tabares

Lisa Sihlberg, Rootsist

Registreeruge uudiskirja saamiseks

Saate osa tooteuudistest, inspiratsiooniartiklitest ja eipakkumistest.

©2025 Focus Nordic Latvia SIA